Nawigacja

 • 26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznań 24.10.2017.

 • 26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otrzęsiny.

 • 26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznań 17.10.2017.

 • Laureaci II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego.

  11.10.2017

   

   

   

  W II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego pt. „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach” zorganizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski wyłoniono czworo Laureatów z naszej szkoły:

  • Kacper Babiak, klasa IIA,
  • Paweł Rogala, klasa IIA,
  • Maria Kuszyńska , klasa IIC,
  • Wojciech Pawłowski, tegoroczny absolwent.

  Paweł Rogala zajął I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

   

   

 • 09.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powtórka przed....

 • Powtórka przed…  czyli wykłady i warsztaty na Wydziale Historycznym UAM

              Matura z historii to nie jest prosta sprawa, więc już od września zaczęliśmy  intensywne przygotowania. Współpraca naszej szkoły z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu daje nam tę szansę, byśmy historię poznawali nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach. W dniach 25 i 26 września wyjeżdżaliśmy na UAM, aby poczuć się trochę jak studenci. Wydział Historyczny tej uczelni przygotował dla nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w wykładach czołowych historyków z Poznania. Tematy wykładów były ciekawym rozwinięciem tego, czego uczymy się w szkole. W niektórych zajęciach uczestniczyli wszyscy. Był to np. wykład prof. Józefa Dobosza o obrazie władcy w średniowiecznych kronikach. Inne zajęcia były prowadzone w mniejszych grupach. Każdy z nas mógł wybrać, co go interesuje. Ja wybrałem wykład o przeżywaniu śmierci w dawnej Polsce – to temat, którego w szkole tak nie zgłębimy, a warto było się dowiedzieć, jak nasi przodkowie odbierali sprawy ostateczne. Ciekawą propozycją był też wykład o historii przedstawionej w grach komputerowych.

  Wyjazdy na UAM były z pewnością czasem obcowania z żywą, fascynującą historią. Był to też czas, kiedy nasza historyczna grupa mogła się bardziej zintegrować. Na pewno nie żałuję poświęconego czasu i mam nadzieję, że będziemy mogli jak najczęściej uczestniczyć w takich zajęciach.      

   

                                                                                                                                        Michał Kowalewski                                                                                                

   

 • Spotkanie z Wyspiańskim , czyli Narodowe Czytanie "Wesela"

      22 września 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Narodowego Czytania oraz w Grze Miejskiej zorganizowanej  w ramach ogólnopolskiej akcji przez Bibliotekę Publiczną w Międzyrzeczu. Pięcioosobowy zespół, w którego skład weszli uczniowie kl. III c: Blanka Cieślewicz, Małgorzata Staszewska, Izabela Grudniewska, Jessica Karbownik oraz Michał Kowalewski  (opiekunki- mgr Dorota Szulc – Pawlak , mgr Magda Łobejko) mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat wybitnego dzieła Wyspiańskiego pt. ”Wesele” oraz ekranizacji dramatu w reżyserii Andrzeja Wajdy .  Nasze zmagania rozpoczęły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz. Tutaj Jessica Karbownik i Michal Kowalewski wcielili się w role Panny Młodej oraz Pana Młodego i dokonali pięknej interpretacji fragmentów dramatu Wyspiańskiego. Mieliśmy również okazję wysłuchać czytania „Wesela” w wykonaniu młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz seniorów- studentów z Międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

    Częścią drugą imprezy kulturalno- czytelniczej była Biblioteczna Gra Miejska. Otrzymaliśmy  wskazówki, na podstawie których mieliśmy odgadnąć miejsca, w jakie mamy się udać, by tam rozwiązywać różne zagadki związane z narodowym dramatem. Wspólna zabawa była okazją do sprawdzenia swojej wiedzy oraz sprytu i inteligencji, ale również przysporzyła nam wiele radości i powodów do śmiechu. W wyniku naszych zmagań zdobyliśmy drużynowo trzecie miejsce , co sprawiło nam wielką radość. Po zakończeniu każdy uczestnik gry otrzymał bardzo miły prezent- wybraną przez siebie książkę.

                                          Izabela Grudniewska

 • 05.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie "Wesela" .

 • 05.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc Naukowców 2017.

 • 05.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc Naukowców 2017.

 • 22.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Obry i Paklicy. .

 • Święto Obry i Paklicy.

  15.09.2017
 • 22.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzatanie świata .

 • Przyjemne z pożytecznym

             15 września uczniowie klasy Ia i Ib wyruszyli do Ośrodka Głębokie, by choć trochę oczyścić środowisko. Odbyli dość długą wędrówkę, a wszystko po to, by pomóc naturze. Uczniom udało się uzbierać pokaźną ilość śmieci, a ich praca nie poszła na marne. Był to również czas, w którym to najmłodsi uczniowie liceum odkryli,  jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko. Dowiedzieli się również, dlaczego warto segregować śmieci i jak fatalny w skutkach może być brak szacunku do natury.                                                                                    

                Jak mawiają: „Wspólna praca łączy ludzi”. Także i w tym przypadku to stwierdzenie okazało się słuszne. Uczniowie wraz z nauczycielami świętowali przy ognisku. Nikt nie sądził, że sprzątanie świata może zbliżyć do siebie ludzi, a jednak! Żar ogniska zdecydowanie ocieplił relację obu klas. Pomogli Matce Naturze, a do tego zacieśnili więzy, spędzili miło czas na rozmowie i jedzeniu pyszności prosto z ogniska.

  Aleksandra Kubowicz Ia

 •  

  Dnia 06.09.2017r. na długiej przerwie (10:35-10:55) odbędzie się kiermasz podręczników.

   

  Zapraszamy absolwentów!

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W poniedziałek 4 września 2017 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.

  O godz. 9.00 odbędzie sie uroczysty apel, a następnie spotkania uczniów  z wychowawcami klas .

 • Rekrutacyjne postępowanie uzupełniające

        Międzyrzecz, dnia 07.07.2017 r.

   

  OGŁOSZENIE

   

     W związku z wolnymi miejscami do klas pierwszych w Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu ogłaszam rekrutacyjne postępowanie uzupełniające.

     Zgodnie z zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w naszej szkole musi nastąpić do dnia 07.08.2017 r. poprzez złożenie oryginałów wymaganych dokumentów.

   

 • EKO - WTOREK, SUPER RADY NA ODPADY

  20.06.2017r.

   

    klasa II B   uczestniczyła w festynie

   

   

           EKO - WTOREK,

      SUPER RADY NA ODPADY

             Zaproszonym Gościem był Aleksander Ciślak z kl. I C

   

   

  Organizatorem festynu było

  STAROSTWO POWIATOWE

    w      MIĘDZYRZECZU.

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30
  e-mail: lo_mcz@o2.pl

Galeria zdjęć