Nawigacja

 • Filip Siuda nagrodzony w ogólnopolskim konkursie literackim.

  Ze świata literatury ...„Jury XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej ma zaszczyt poinformować, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1206 utworów. 334 uczniów szkół podstawowych nadesłało 741 utworów. 61 uczestników przeglądu z likwidowanych w Polsce gimnazjów przesłało 133 utwory. 114 uczniów szkół średnich zaprezentowało 332 prace.Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie sto tekstów stu autorów, którzy wyróżnili się świeżością, odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze.”Tyle jury ... A wśród nagrodzonych… Filip Siuda z prozą "Z ulicy na dach, z dachu na ulicę"! Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów (to jeszcze nie Nobel, ale .. kto wie ...)!

 • Wycieczka integracyjna klasy Ia/4.

  W dniu 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1a/4. W sieniawskiej kopalni mieliśmy okazję posłuchać interesującego wykładu o węglu brunatnym. Po wykładzie pojechaliśmy zobaczyć kopalnię odkrywkową. Następnie poligon wędrzyński zaskoczył nas niesamowitą niespodzianką, a mianowicie przejściem przez tor psychologiczny, zwany również labiryntem. Przejście w ciemności dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz wspólnym śpiewaniem w sympatycznej atmosferze. 

 • Pasowanie uczniów w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu w dn. 18.10.2019r.

 • Debata Nauczycielska UAM dla Najlepszych

     W dniu 15.10 2019r. w Collegium Minus odbyła się debata dla nauczycieli, na którą została zaproszona mgr Irena Piotrowska.

     Rozmowy toczyły się przy różnych stolikach dziedzinowych: biologów i chemików, matematyków i fizyków, językowców polonistów oraz historyków.

     Dzieliliśmy się doświadczeniami, pomysłami, nawiązując nowe kontakty między kolegami i koleżankami, nauczycielami a kadrą dydaktyczną UAM. Moderatorem naszego stolika była dr hab. Aneta Piechalak. Dyskusje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Na koniec moderatorzy opracowali wnioski dotyczące Debaty Nauczycielskiej.

     Spotkanie podsumowała prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk -prorektor UAM, która także brała czynny udział w pracy stolika językowców.

     Na zakończenie warsztatów Pani Prorektor podziękowała wszystkim uczestnikom za twórczą pracę i poświęcony czas.

 • III miejsce Liceum na Turnieju o Puchar Dyrektora CKZiU.

 • Powtórka przed maturą na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu.

  Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w XIII edycji wykładów i warsztatów organizowanych na Wydziale Historii UAM. Temat wiodący tegorocznej powtórki przed maturą to "Rozwój nauki na przestrzeni wieków".

 • Stypendia Starosty Międzyrzeckiego.

  Nasi uczniowie Stypendystami Starosty Międzyrzeckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Narodowe czytanie.

  14 września 2019 roku w Bibliotece Miejskiej odbyło się Narodowe Czytanie. Nasze Liceum reprezentowali:Kornelia Kręciszewska i Filip Witkowski z klasy 2b wraz z Panią Dorotą Szulc-Pawlak. Przeczytali oni fragment noweli Marii Konopnickiej pt. "Dym".

 • Sprzątanie lasu.

 • Projekt edukacyjny na Wydziale Biologii.

 • Laureaci IV Lubuskiego Konkursu Literackiego

  Rozbijamy bank z nagrodami!!!👍Dzisiaj- 17 września- w gościnnych progach Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i antologii nagrodzonych opowiadań laureatom IV Lubuskiego Konkursu Literackiego "Tajemnice lubuskich lasów". Pięcioro naszych uczniów ( albo "najświeższych" absolwentów) zostało wyróżnionych w tym konkursie. Są to: Maria Kuszyńska (absolwentka kl.3c), Kornelia Kręciszewska (kl. 2b), Jagoda Kuczyńska (absolwentka kl. 3b), Kacper Babiak (absolwent kl. 3a) i Filip Siuda (kl. 3b). Ponadto nasi licealiści zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych!!! Kornelia zajęła pierwsze, Maria drugie, a Filip trzecie miejsce! Jesteśmy dumni! Gratulujemy całej piątce i życzymy kolejnych sukcesów! 

 • Podręczniki do I klasy po szkole podstawowej- aktualizacja!!!

 • Kiermasz podręczników!!!

  Dnia 10.09.2019r. na długiej przerwie (10:35-10:55) odbędzie się kiermasz podręczników.

   

  Zapraszamy absolwentów!

 • Ogłoszenie- ubezpieczenia

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 

  W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 9:00 odbędzie się uroczysty apel, a następnie spotkania uczniów z wychowawcami klas. 

 • Wykaz podręczników do klasy I czteroletniego liceum (po szkole podstawowej).

 • Wykaz podręczników do klas 1-3 dla liceum trzyletniego (po szkole gimnazjalnej).

 • .

  .

  11 czerwca 2019 r. o godz. 10:00 podczas sesji Rady Miejskiej zostanie nadany tytuł ,,Zasłużony dla gminy Międzyrzecz"
  dr Janowi Krajniakowi, emerytowanemu nauczycielowi

  Liceum Ogólnokształcącego im. Heliodora Święcickiego   w Międzyrzeczu.

 • Informuję, że zgodnie z pismem, które otrzymałem od  Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Międzyrzeczu z dnia 26 04.2019r., strajk rozpoczęty 8 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu zostaje zawieszony bezterminowo od dnia
  27 kwietnia 2019r.

   

  Przypominam, że zgodnie z przyjętym w październiku 2018r. szkolnym planie nauczania w naszej szkole dni: 29.04.2019r., 30.04.2019r., 2.05.2019r., 6.05.2019r., 7.05.2019r. i 8.05.2019r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

  Uczniowie klas I i II rozpoczynają zajęcia 9.05.2019r. zgodnie z planem.

   

  Maturzyści zobowiązani są do stawienia się na egzamin pisemny z języka polskiego dnia 6.05.2019r. o godzinie 8:00.

   

                                                                              Dyrektor

                                                                       mgr Maciej Rębacz

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 25.04.2019 r.
  Rada Pedagogiczna Liceum Ogólnokształcącego
  im. Heliodora Święcickiego podjęła uchwałę klasyfikacyjną uczniów klas trzecich. Uroczyste wręczenie świadectw odbędzie się 26.04.2019r.
  o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej.

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30

Galeria zdjęć