Nawigacja

 • Projekt edukacyjny na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu.

 • Z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na maturę!

 • DNI AKADEMICKIE NA WYDZIALE BIOLOGII UAM W POZNANIU.

  Dzięki współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dnia 12 lutego bieżącego roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Dniach Akademickich. Klasa 2a i 2b o profilu biologicznym oraz kilka osób z klasy 3 mogły pogłębić swoją wiedzę z zakresu biologii oraz chemii. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały mgr Irena Piotrowska oraz mgr Magda Łobejko. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, a każda z nich brała udział w trzech wykładach prowadzonych przez wybitnych profesorów oraz doktorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wykładowcy z wielkim zaangażowaniem starali się wytłumaczyć nam działanie różnych mechanizmów biologicznych, m.in. z zakresu dyfuzji, osmozy, biologii molekularnej, wykorzystywania energii świetlnej przez rośliny. Odbyły się też warsztaty z mikroskopii fluorescencyjnej oraz z roślinnych kultur in vitro. Każdemu wykładowi towarzyszyły badania laboratoryjne, które wykonywaliśmy pod czujnym okiem pracowników Wydziału Biologii. Dokonaliśmy chromatografii podziałowej, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć rolę barwników fotosyntetycznych, mieliśmy okazję obserwować plazmolizę pod mikroskopem, a także poczuć się jak prawdziwi pracownicy wydziału kryminalnego, identyfikując plazmidy pobrane z komórek bakteryjnych. Współpraca z Uniwersytetem na pewno zaowocuje wzmocnieniem naszej motywacji do pogłębiania wiedzy i rozwijania pasji z zakresu biologii. Mamy nadzieję, że podobnych wyjazdów odbędzie się więcej i dziękujemy pani mgr Irenie Piotrowskiej za organizację wycieczki oraz pani mgr Magdzie Łobejko za opiekę nad jedną z grup.

 • 9 miejsce w województwie lubuskim !

  Ukazał się ranking "Perspektyw" "Licea 2020", wskazujący najlepsze licea ogólnokształcące w kraju i w poszczególnych województwach. Nasze liceum zostało sklasyfikowane na 9 miejscu w województwie lubuskim (awans z 10 w ubiegłym roku) i wyróżnione srebrną tarczą! "Przeskoczyliśmy" również o ponad 100 miejsc w ogólnym rankingu, zajmując 401 miejsce w Polsce!

 • 28 finał WOŚP w LO - 8445,00 zł.

  Drodzy uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły. Mamy najszczerszą przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym podczas 28 finału WOŚP zorganizowanego w naszej szkole ponownie pobiliśmy rekord!

  Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu uzbieraliśmy kwotę 8 445,00 zł!

  Dziękujemy wszystkim licytującym za otwarte serca!Bez Was nie byłoby to możliwe 😘😘😘

  Szczególne podziękowania należą się również dla:Salon Urody Hollywood, Makijaż permanentny, Kosmetologia estetyczna, Salon Kosmetyczny Nova, Ma Vie Salon Kosmetologii Specjalistycznej, Mai Matli, Salonów fryzjerski Berenika, Styl, fryzjerów Grzegorza Krawczyka, Przemysława Żaka, Marka Przewoźnego i Edwina Babiaka, Salon Fryzjerski Montibello Twój Fryzjer Anna Hadryś FaratRestauracja MAFIA MiędzyrzeczCzysta Kuchnia i Kawa / Restauracja i Kawiarnia / MiędzyrzeczIwona Krzywulska FotografiaSpectrum Fitness - Zdrowie - UrodaZłotnik ZiobrowskiPensjonat Pod StrzechaFizjopomoc MiędzyrzeczVanilla, Świat zabawek w Międzyrzeczu, wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję przekazując fanty na licytacje.

  Jesteście Wielcy!

   

 • Spotkanie wigilijne w LO.

 • Jakub Mikołajczak wyróżniony w konkursie "Mistrzowie i patrioci".

  W dniu 10 grudnia 2019 r. uczeń naszej szkoły, Jakub Mikołajczak z klasy Ib/4 odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnienie za udział w konkursie „Mistrzowie i patrioci”. Konkurs był objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w obecności Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Zarządu Instytutu Łukasiewicza oraz pracowników Kancelarii Prezydenta.Autorem zdjęć jest Jakub Szymczuk.

 • Z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na maturę!

  W ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie naszego liceum uczestniczyli w bardzo interesujących wykładach. 1. Aktor, generał, kolejarz- prezydenci USA po 1945 roku.2. Ustroje państw europejskich.3. Transformacja systemowa w Polsce.

 • Kornelia Kręciszewska stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

 • Klasa II a na lodowisku.

 • Wycieczka klasy Ia/4 i klasy Ib/4 na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Wykłady na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

  26. 11 2019r. uczniowie klas II (grupa geograficzna) wzięli udział w warsztatach i wykładzie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

  1. Warsztaty komputerowe w programie Agisoft Metashape ( fotogrametryczne przetwarzanie obrazów cyfrowych i generowanie przestrzenne danych 3D).

  2. Wykład dr Małgorzaty Szczepaniak - "Geologiczne PUZZLE czyli ....Geologia regionalna Polski w zarysie".

   

 • Wycieczka klasy Ia/3 i klasy Ib/3 do Krypty Zasłużonych Wielkopolan i na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Trzecie klasy na wycieczce w Poznaniu.

 • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 • Filip Siuda nagrodzony w ogólnopolskim konkursie literackim.

  Ze świata literatury ...„Jury XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej ma zaszczyt poinformować, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1206 utworów. 334 uczniów szkół podstawowych nadesłało 741 utworów. 61 uczestników przeglądu z likwidowanych w Polsce gimnazjów przesłało 133 utwory. 114 uczniów szkół średnich zaprezentowało 332 prace.Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie sto tekstów stu autorów, którzy wyróżnili się świeżością, odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze.”Tyle jury ... A wśród nagrodzonych… Filip Siuda z prozą "Z ulicy na dach, z dachu na ulicę"! Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów (to jeszcze nie Nobel, ale .. kto wie ...)!

 • Wycieczka integracyjna klasy Ia/4.

  W dniu 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1a/4. W sieniawskiej kopalni mieliśmy okazję posłuchać interesującego wykładu o węglu brunatnym. Po wykładzie pojechaliśmy zobaczyć kopalnię odkrywkową. Następnie poligon wędrzyński zaskoczył nas niesamowitą niespodzianką, a mianowicie przejściem przez tor psychologiczny, zwany również labiryntem. Przejście w ciemności dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz wspólnym śpiewaniem w sympatycznej atmosferze. 

 • Pasowanie uczniów w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu w dn. 18.10.2019r.

 • Debata Nauczycielska UAM dla Najlepszych

     W dniu 15.10 2019r. w Collegium Minus odbyła się debata dla nauczycieli, na którą została zaproszona mgr Irena Piotrowska.

     Rozmowy toczyły się przy różnych stolikach dziedzinowych: biologów i chemików, matematyków i fizyków, językowców polonistów oraz historyków.

     Dzieliliśmy się doświadczeniami, pomysłami, nawiązując nowe kontakty między kolegami i koleżankami, nauczycielami a kadrą dydaktyczną UAM. Moderatorem naszego stolika była dr hab. Aneta Piechalak. Dyskusje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Na koniec moderatorzy opracowali wnioski dotyczące Debaty Nauczycielskiej.

     Spotkanie podsumowała prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk -prorektor UAM, która także brała czynny udział w pracy stolika językowców.

     Na zakończenie warsztatów Pani Prorektor podziękowała wszystkim uczestnikom za twórczą pracę i poświęcony czas.

 • III miejsce Liceum na Turnieju o Puchar Dyrektora CKZiU.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30

Galeria zdjęć